szkola zdolna

Miło nam poinformować, że w Międzyszkolnym Festiwalu Nauki i Sztuki zorganizowanym pod patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie zdobył certyfikat Szkoła Zda(o)lna.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w 3 konkurencjach:

  1. Chemia na każdym kroku.

Prace z tego tematu przygotowali: Angelika Grudek 1a2, Eryk Chomiarczuk 1dm, Amelia Amrozińska 1a1, Alicja Rudnicka1a1 i Katarzyna Kejner 1a2. Uczniowie przedstawili substancje chemiczne występujące w naszej kuchni czy łazience podając ich wzory, wykonali proste doświadczenia chemiczne z wykorzystaniem tych substancji i nagrali swoje działania w postaci filmu lub prezentacji.

  1. Ciekawa lekcja przyrody

Prace przygotowali: Tomasz Truszkowski kl. 1b2, Angelika Grudek 1a2 i Zuzanna Kuryło 1a1. Uczniowie w filmach i prezentacjach przedstawili budzącą się do życia wiosenną przyrodę zaobserwowaną podczas spacerów w lesie czy nad jeziorem. Oliwia Tracz z kl. 1b2 w kreatywny sposób stworzyła domowy las 3D i opisała znaczenie lasu w środowisku przyrodniczym.

  1. Badacz dziejów – Sensacje X, XI, XII…XX wieku

W ramach tego działania uczniowie Magdalena Pawlak 3b1, Aleksandra Młynarczyk kl.4a, Katarzyna Daniel z kl.2b2, Paulina Matłosz kl. 4b/g, Izabela Kościanek z kl.3b1 przebrali się w strój z lat 20-tych -50-tych. Wykonali zdjęcia i opisali z jaką książką lub filmem przebranie im się kojarzyło.

Prace były przygotowywane pod kierunkiem nauczycieli chemii i biologii, historii oraz nauczycieli bibliotekarzy. Koordynatorem technicznym naszych działań była pani doradca zawodowy.

Nasi uczniowie wywalczyli I miejsce w konkurencji „Chemia na każdym kroku”
i wyróżnienia w dwóch pozostałych kategoriach. Gala wręczenia certyfikatu Szkoła Zda(o)lna odbędzie się  2.10.2020 r. o w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów. Jesteśmy z Was dumni!

CERTYFIKAT

PODZIĘKOWANIA

CHEMIA NA KAŻDYM KROKU

Skip to content