Program Leonardo da Vinci

Program Leonardo da Vinci

 

W ramach programu Leonardo da Vinci 18-osobowa grupa wyłoniona spośród uczniów klas: III ba i III bb w bieżącym roku szkolnym będzie uczestniczyć w projekcie „Termolokata – dobra inwestycja w budownictwie”. Uczestnicy projektu wyjadą na 2- tygodniowe szkolenie zawodowe do Zakładu Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina-Brandenburgii (BFW), zajmującego się innowacyjnym kształceniem w branży budowlanej (ośrodki we Frankfurcie i Cottbus).

 

Dwutygodniowa praktyka zakłada udział młodzieży w:

– szkoleniach teoretycznych nt. izolacyjności, materiałów, technologii,

– zajęciach praktycznych związanych z wykonywaniem dociepleń ścian i dachów przy zastosowaniu różnych systemów dociepleń,

– przeprowadzeniu badań laboratoryjnych dot. strat ciepła w przegrodach z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego.

Zdecydowana część zajęć opierać się będzie na praktycznym działaniu, których uzupełnieniem będą metody wykładowe i demonstracyjne. Doskonale przygotowane warsztaty ćwiczeniowe, wysoko wykwalifikowana kadra trenerska mającą duże doświadczenie w pracy z młodzieżą z wielu krajów gwarantuje wysoką jakość stażu.

Po zakończeniu szkolenia wszyscy uczestnicy projektu otrzymają certyfikat wystawiony przez partnera przyjmującego poświadczający nabyte umiejętności oraz dokument Europass- Mobility związany z odbytym szkoleniem.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

 

PREZENTACJA PROJEKTU (PDF)

Skip to content