Wycieczka klasy 2a/g i 4a/m do Trójmiasta

10 listopada 2022 r. klasy 4a/m i 2a/g wyruszyły na wycieczkę do Trójmiasta. Głównym celem naszej podróży było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Muzeum ukazuje zwiedzającym doświadczenia wojenne Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Pokazane są tutaj losy jednostek, społeczności i narodów.

Bryła muzeum dzieli się na trzy strefy, które są odzwierciedleniem związków przeszłości, teraźniejszości i przyszłości: przeszłość – podziemie, teraźniejszość – plac wokół obiektu, przyszłość symbolizuje wieża.

Sercem Muzeum jest wystawa główna, zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią.

Podczas zwiedzania młodzież mogła uzupełnić swoją dotychczasową wiedzę dotyczącą czasów międzywojennych i II wojny światowej toczącej się również na terytorium Polski.

Następnie uczniowie wyruszyli do Gdyni, aby spędzić czas w Centrum Nauki Experyment. Centrum to pozwoliło młodzieży na efektywniejsze przyswajanie wiedzy z dziedziny nauk ścisłych, pomogło zrozumieć otaczające procesy, a także pobudzić ciekawość świata. Kolejnym etapem naszej podróży był obiad i powrót do Olsztyna w rozśpiewanym autokarze.

Skip to content