Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Po raz drugi gościliśmy w naszej szkole (tym razem we wrześniu) uczniów i nauczycieli ze szkoły zawodowej Arwed Rossbach Schule w Lipsku. Wymiana uczniów była możliwa dzięki dofinansowaniu przez organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży projektu „Młodzież we współpracy”. Tym razem wykonaliśmy wspólnie skrzynie do ogródka ziołowego i skrzynki ozdobne z herbem Olsztyna, który został wypalony na drukarce laserowej. Pokazaliśmy naszym gościom z Lipska sale lekcyjne do nauczania przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych oraz salę do crossfitu. W czasie pobytu w Olsztynie goście z Lipska zwiedzali miasto, byli na seansie w Planetarium „Nasz wszechświat” nawiązującym do obchodów roku Kopernika.

Jednak większość czasu uczniowie z Arwed Rossbach Schule spędzili w warsztatach szkolnych. W ostatnim dniu pobytu grupy z Lipska odbył się mecz piłki siatkowej między dwiema mieszanymi drużynami obu krajów i z udziałem dwóch nauczycieli wychowania fizycznego pana Daniela z Niemiec i pana Andrzeja Rutkowskiego. Nie daliśmy szans naszym gościom, chociaż pierwszego seta przegraliśmy.

Na zakończenie pobytu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, wspólny obiad i spotkanie zaprzyjaźnionych osób. Mamy nadzieję, że goście z Lipska będą mile wspominać czas spędzony razem z nami. Większość osób biorących udział w projekcie wyjechała jeszcze do Zamku w Karnitach, gdzie realizowano kolejny cykliczny projekt Workshop Budowlany.

 

Skip to content