• Bez kategorii

Tydzień Techniczny w ZSB

 

 

Tydzień Techniczny
w
Zespole Szkół Budowlanych
im. Żołnierzy Armii Krajowej

 

 

 

 

 


Przez ostatni tydzień od 9 do 13 marca 2015 r. w naszej szkole odbywał się Tydzień Techniczny. Uczniowie ZSB mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych szkoleniach prowadzonych przez przedstawicieli ogólnopolskich i olsztyńskich firm WIM, TPI TOPCON, BLUM, DOMPOL, WIENERBERGER, Leica Geosystems Sp. z o.o., HUNNEBECK Polska, PIP. Miłą niespodzianką było to, że część szkoleń prowadzili absolwenci Budowlanki sprzed kilku lat.

 W trakcie szkoleń uczniowie mogli poznać nowoczesne technologie i techniki, zasady obsługi sprzętów np. skanera laserowego, uczestniczyć w praktycznych warsztatach wykonując prace wykorzystując najnowsze materiały.

Poza szkoleniami w szkole miały miejsce również inne interesujące wydarzenia:

Giełda pomysłów, w trakcie której uczniowie prezentowali innym swoje prace; odwiedzili nas uczniowie podstawówki, którzy uczestniczyli w spotkaniu Poznaj zawody swoich rodziców; uczniowie z klas geodezyjnych, dzięki współpracy z Warmińsko – Mazurskim Uniwersytetem, uczestniczyli w zajęciach Poczuj się jak student geodezji – Układy współrzędnych i godła mapy w układzie 2000;

Na zakończenie Tygodnia Technicznego odbyły się szkolne konkursy: język obcy zawodowy  w praktyce – Budownictwo is easy! – język angielski oraz Architektura krajobrazu ist cool! – język niemiecki. Uczestnicy z branży budowlanej mieli za zadanie wykonać fragment ściany i nazwać poszczególne etapy wykonywanych robót oraz użyte narzędzia w języku angielskim. Przyszli architekci krajobrazu popisali się natomiast znajomością niemieckich nazw sprzętów i narzędzi używanych podczas prac w terenach zieleni. a także konkurs plastyczny na temat zagospodarowania terenu wokół szkoły.

Tego samego dnia (piątek, 13 marca) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Ale wkoło jest zielono”. Tematem prac konkursowych było wykonanie projektu zagospodarowania terenu przy ZSB lub też aranżacja zieleni wewnątrz szkoły.

Laureaci konkursów:
„Budownictwo is easy”
1 miejsce Patryk Łączyński
2 miejsce Robert Chojnowski
3 miejsce Michał Krawczyk

„Architektura ist cool”
1 miejsce Maria Szpanowska
2 miejsce Róża Waleryn
3 miejsce Sara Tyrkin
 

„Ale wkoło jest zielono”
1 miejsce Patrycja Szawłowska
2 miejsce Dominika Pask
3 miejsce Joanna Donderewicz


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

  W trakcie trwania „Tygodnia Technicznego

odbyły się także:

 

 

{youtube}WhsfkOIEQDE{/youtube} 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content